Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Stelpē top veselīga un dabīga pārtika

Mūsdienu sabiedrībā aizvien biežāk tiek domāts par veselīgu dzīvesveidu – uzturu, fiziskām aktivitātēm, vides ietekmi uz veselību. Veikalos, pētot pārtikas preču piedāvājumu, tiek vērtēta ne tikai cena un izskats; ļoti svarīgs ir produkta sastāvs, izcelsme un iepakojuma kvalitāte. Atbalstot vietējos uzņēmējus, patērētāji bieži izvēlas Latvijā ražotus produktus, īpaši, ja tie ir ekoloģiski tīri un audzēti bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumos.

Nesen darbību sācis dabīgās pārtikas ražotājs SIA «KEEFA», kas atrodas Stelpes pagastā, bijušās pienotavas ēkā. Tur top dabīgi, veselīgi un diētiski augļu un dārzeņu biezeņi, sulas no bioloģiski audzētiem produktiem. Uzņēmuma saimnieks ir Vecumnieku iedzīvotājs Roberts Cešeiko.

Ideja uzsākt biznesu šajā jomā radās 2011. gadā, kad Lauku atbalsta dienests izziņoja projektu pieteikumu pieņemšanu konkursam par inovācijām ražošanā. Lai uzsāktu darbību, bija nepieciešamas telpas. Jau ilgāku laiku bijusī Stelpes pienotavas ēka bija atstāta novārtā. Ar skatu nākotnē tika iegādātas šīs telpas, lai ražotne atrastos Vecumnieku novadā un tiktu veidotas jaunas darba vietas. Liela nozīme bija arī tam, ka Roberts un viņa ģimene ikdienā cenšas lietot dabīgu, veselīgu pārtiku un ir fiziski aktīvi, sporto. Tā radās ideja par bioloģiskas un dabīgas pārtikas ražošanu, kas noderēs gan plašam patērētāju lokam, gan specifiskām lietotāju grupām.

No citiem līdzīga veida produktiem SIA «KEEFA» ražotie biezeņi atšķiras ar to, ka produktu izstrādē tiek pētīta sastāvdaļu savstarpējā mijiedarbība un ietekme uz organismu. Izejvielu ķīmiskais sastāvs, īpašības un organismam nepieciešamā dienas deva tiek sabalansēta tā, lai produkcijas lietotājs uzņemtu organismam nepieciešamo optimālo ogļhidrātu, olbaltumvielu, tauku, šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu daudzumu. Produkcijas sastāvā nav ķīmisku krāsvielu, garšas pastiprinātāju un citu mākslīgu piedevu. Jāmin arī unikālā garšas buķete, ko veido dažādas augļu, ogu un dārzeņu kombinācijas: topinambūrs–smiltsērkšķis–ķirbis; topinambūrs–ābols–cidonijas; topinambūrs–ābols–upenes. Šie ir pirmie saražotie biezeņi, taču speciālisti turpina darbu jaunu produktu izveidē. R. Cešeiko lepojas, ka uzņēmumā strādā profesionāli pārtikas tehnologi no Latvijas Lauksaimniecības universitātes.

Produkcijas sastāvā 95% ir Latvijā audzēti dārzeņi, augļi un ogas. Ar kvalitatīvu un prasībām atbilstīgu izejvielu ieguvi no Latvijas lauksaimniecības uzņēmumiem īpašu problēmu nav, visā valsts teritorijā atrodami bioloģiski audzēti produkti.

Pārtikas ražošanas tehnoloģiskajā procesā tiek ievērots «plūsmas princips», kas mazina iespējamo piesārņojuma risku. No katras izejvielas – augļiem, dārzeņiem, ogām – tiek iegūts pusfabrikāts – biezenis, un pēc īpaši izstrādātas receptūras top gala produkts – augļu un dārzeņu maisījums: biezenis, sula. Iesaiņojumam tiek izmantots hermētiski noslēgts vakuuma iepakojums.

Uzņēmuma logo ir atainots zaļš cilvēciņa apveids, kas tur lielu karoti, simbolizējot zaļās ražošanas principus. Tā kā R. Cešeiko ir pieredze mārketinga jomā, viņš arī piedalījies produkta iepakojuma noformēšanā un uzņēmuma zīmola izveidē.

SIA «KEEFA» ražotos produktus sākotnēji varēs iegādāties Rīgas mazumtirdzniecības veikalos, eko bodītēs un interneta veikalos. Plānots sadarboties arī ar iestādēm, kuru klientiem piedāvātā produkcija būtu īpaši piemērota, piemēram, slimnīcām, sporta klubiem.

Lai uzsāktu šādu biznesu, nepieciešama neatlaidība, pacietība, bet pats svarīgākais – ir jābūt mērķim. Lai gan biznesa izvēršanai tika piesaistīts papildu finansējums no Eiropas Savienības struktūrfondiem, jārēķinās arī ar ievērojamiem kapitālieguldījumiem.

SIA «KEEFA» pie sasniegtā nedomā apstāties, jo līdz šim paveiktais ir tikai sākums. Stelpes pienotavas ēkā pagaidām tiek izmantota tikai trešā daļa telpu, taču plānots apgūt un labiekārtot visas, paplašinot ražošanu. Attīstot uzņēmuma darbību, iecerēts radīt arī jaunas darba vietas.

 Alīna Žukauska,
Vecumnieku novada domes projektu koordinatore

Biezenis pildīts hermētiski noslēgtā vakuuma iepakojumā.

Publicitātes foto.

Dabīgas pārtikas ražotājs SIA «KEEFA»

Vadītājs: Roberts Cešeiko

Nodarbināto skaits: 6

Uzņēmums reģistrēts 2011. gadā

Produkcija: bioloģiski augļu, dārzeņu, ogu biezeņi

Atrašanās vieta: Beitiņi, Stelpes pagasts, Vecumnieku novads, LV-3925

Kontakti: tālrunis – 26487568, e-pasts: , mājaslapa: www.keefa.lv

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933