Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

LOSP: Pieprasām pārtraukt OIK diferenciāciju un lauku cilvēkus nostādīt nevienlīdzīgā situācijā

23. februārī tika saņemtas labas ziņas saistībā ar pretimnākšanu sezonāliem jaudas lietotājiem, tomēr Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) joprojām uzskata, ka šis solis neveicinās augsto elektrības rēķinu samazinājumu, bet joprojām apgrūtinās uzņēmējdarbību, tajā skaitā lauksaimniecisko ražošanu un konkurētspēju.

LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis: “Esam neizpratnē par piektdien Ekonomikas ministrijas (EM) sniegto ziņu, ka EM koriģēs «Obligātās iepirkumu komponentes (OIK) reformu», kura palīdzēs sezonāliem jaudas lietotājiem, mazināt fiksēto tarifu. Neredzam EM jebkādu panāktu vienošanos ar lauksaimniekiem. Iespējams, ka tas atbilst patiesībai, bet uz kā rēķina. Ja tas notiek uz pārējo lauksaimnieku rēķina, tad tas ir vairāk nekā nepieņemami, jo jau OIK reformas rezultātā mēs esam elektrības lietotāju kategorijā, kuriem jāmaksā visaugstākais OIK maksājums. Ir informācija no Elektroenerģijas publiskā tirgotāja prezentācijas, EM apspriedes laikā, ka OIK maksājums par patērētajām kWh mums tiks vēlreiz paaugstināts, stājoties spēkā sezonālajām iespējām mainīt pieslēgumu jaudas.”

Mēs esam neapmierināti, ka mums divas reizes ir jāmaksā par pieslēgto elektroenerģijas jaudu: pie sadales un OIK. Vai elektrību, kas šajā gadījumā ir prece drīkst aplikt ar divkāršu nodevu. Uzskatam par nepieņemamu situāciju, kad par elektrību maksājam tikai līdz 30% no kopējām izmaksām, bet pārējais 70% maksājums ir par sadali, pārvadi un OIK. Cik ilgi mums lauku cilvēkiem būs jāpiemaksā par lētu elektrību un siltumu pilsētās? Kā EM var izskaidrot situāciju, kad Sadales Tīkls un Elektrum izrakstītajos elektrības rēķinos ir atšķirīgi tarifi par pieslēgtajām jaudām un tās atšķiras vairāk nekā par 30%. Tā ir vēl viena patērētāju krāpšanas shēma.

Edgars Treibergs, LOSP valdes priekšsēdētājs: “Esam apkopojuši savu zemnieku decembra un janvāra elektrības rēķinus, kuros elektrības cena ir pieaugusi par 20- 60%. Ja ir organizācijas, kas vienu dienu pieprasa ministra demisiju, otrā dienā piekāpjas pie mazākā ieguvuma, kas ir izdevīgāka mazai daļai viņu biedru, tad LOSP lūdzam nepieskaitīt pie apmierināto skaita. Mēs neesam apmierināti ar šo rezultātu, jo prasām atcelt jaudas maksājumu par OIK un pārtraukt OIK diferenciāciju. Jābeidz lauku cilvēki uztvert kā zemāku šķiru, kurai var uzlikt tādu slogu, kā vajag, beidzot jāsāk domāt līdzvērtīgi.”

Papildu informācija pa tālruni 67027320, 26311133 vai sūtot e-pastu uz

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933